fbpx

Lamine Diş Kaplaması Nedir?

Lamine diş kaplaması, diş üzerinde en az törpülenmiş kaplamadır. Bu tür kaplamanın, tüm diş üzerinde ince bir tabaka halinde işlenmesi gerekir.

Lamine diş, dişlerin kesilmeden veya çok az kesilerek yalnızca ön yüzlerinin inceltilmesiyle yapılan ve sağlam diş dokusunun minimum şekilde kaybedilmesinin amaçlandığı bir tedavidir. Günümüzde insanlar için estetik bir gülüş son derece önem taşımaktadır. Bunun için lamine diş tedavisi de oldukça tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Herhangi bir beyazlatma işleminden sonuç alınamaması gibi durumlarda, çürümüş olan dişlerde çürüğün temizlenmesini ve dişte meydana gelmiş olan zararın düzeltilmesi için gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Bu işlem için öncelikle dişlere törpüleme işlemi yapılır ve ardından kaplama için ölçü alınır. Ölçünün alınmasının ardından yaklaşık olarak 7 gün kadar bir süre dişlerin yapılacak olan işleme hazır olması için beklenir. Dişlerin ve kalıpların hazır olmasının ardından ise prova gerçekleştirilerek doktor ve hastanın onayının ardından yapıştırma işlemi gerçekleştirilir.

– “Dt. Mesut Gençer”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.